מה מותר ומה אסור במונית

רבים מאיתנו משתמשים במונית, בשלל הזדמנויות, כאשר אנו זקוקים לתחבורה ציבורית ונגישה אשר תוביל אותנו בבטחה אל היעד אליו אנו רוצים להגיע. נסיעה במונית הינה חוויה ייחודית אשר מקיימת בתוכה נסיעה ברכב פרטי נוח ובנוסף, אנו נמצאים באינטראקציה תמידית עם נהג מונית שמסיע אותנו. לבסוף, בעת האחרונה, תחום המוניות הפך למגוון ורווי כאשר חברות רבות מבטיחות נסיעות במחירים אטרקטיביים, בנוסף, אנו הנוסעים יכולים לדרג את נהגי המוניות השונים ולנסות לשפר את חווית הנסיעה שלנו. כך בכדי שנוכל לנסוע במונית בצורה האיכותית והבטוחה ביותר, עלינו לדעת, כיצד נהג המונית יכול להתנהג ולמה אנחנו הנוסעים צריכים לצפות בעת שאנו עולים אל הרכב.

מונה או מחיר קבוע מראש

בתור נוסעים יש לנו את הזכות לבחור בין שני אפשרויות אשר יקבעו את המחיר שנשלם על תעריף הנסיעה במונית. חישוב המחיר על ידי מכשיר מונה מרחק או מחיר קבוע מראש , כאשר חברת המוניות החליטה על מחיר ספציפי לכול עיר או אזור. על נהג המונית, לתת לנוסעים את האפשרות לבחור בין שני האופציות . ישנם נהגים המבקשים לנסוע לפי מחיר קבוע מראש, אך בתור נוסעים, דעו לכם כי דבר זה הוא אסור. אנו ממליצים לא לנסוע במונית שאינה נותנת לכם את אפשרות הבחירה. ניתן לפנות אל עורך דין תעבורה במקרה בו אתם מרגישים כי שילמתם מחיר לא הוגן וחווית הנסיעה במונית הייתה בעייתית.

היחסים בין הנהג לנוסע

חווית הנסיעה במונית, אמורה להיות אחרת מנסיעה בכלי תחבורה ציבורית אחרים, אחת הסיבות לכך היא העובדה כי אתם, הנוסעים, מקבלים יחס אישי יותר מין הנהג מונית. אך אין אתם מוכרחים לתקשר עם הנהג אם אינכם רוצים בכך, אתם הלקוחות ואתם מחליטים כיצד לחוות את הנסיעה במונית עליה עליתם. אם החלטתם לשוחח עם הנהג, עשו זאת עם ראש פתוח, נסו לפתח שיח חברותי ולא להיגרר לוויכוחים מיותרים שיכולים לקלקל. כיום, יותר ויותר נהגי מונית מבינים כי היחס אל הלקוח הוא חשוב ביותר ולכן , סביר להניח שהם ינסו לשוחח אתכם  בצורה נאותה, בכדי לגרום לכם להעריך את הנסיעה.

איך אני נוהג

כמו כול נסיעה ברכבים כאלו ואחרים, גם נסיעה במונית היא כזאת שמערבת בתוכה את מוטיב הבטיחות על הכביש. בסופו של דבר, אף נהג מונית אינו מושלם, אך השאיפה היא כי נהגי המוניות יבצעו את עבודתם בצורה איכותית, כזאת שתשמור על חייהם שלהם וחיי הנוסעים שלהם. מכיוון שכיום ישנו מספר גדול נהגי מונית, חלקם חדשים וחלקם ותיקים יותר, סביר להניח כי כול אחד מהם מגיע עם יכולות נהיגה אחרות. נסו להיות ערניים לדרך בה נהג המונית נוהג, אם מתעוררת בכם תחושה כי אתם נמצאים בסיכון , אל תהססו, חייכם וחיי הנהג נמצאים על הפרק. תוכלו להעיר לנהג ובמקרים מסוימים אף לבקש ממנו לרדת באמצע הדרך. מצד שני, כאשר נהג המונית יבצע את עבודתו בצורה בטוחה, תנו לו לדעת כי אתם מעריכים זאת.

להזמנת מוניות רחובות טלפון 08-9-120-120

מוניות ברחובות טלפון 08-9-120-120 מספר טלפון שקל לזכור אותו, התקשרו אלינו הזמנת מונית ברחובות ונשמח לתת לכם שרות מהיר ויעיל לשרות מוניות בעיר ולכל רחבי הארץ, שרות מוניות ספיישל רחובות לפרטיים, עסקיים, חברות ומוסדות.

ניתן לראות באתר שלנו מחיר משוער לנסיעה במונית מרחובות לכל יעד בישראל לפי מונה.